Likwidacja OFE

Inwestorzy śledzą zmiany w Polsce. Reformy sądownictwa może ich odstraszyć Odtwórz: Inwestorzy śledzą zmiany w Polsce. Reformy sądownictwa może ich odstraszyć
Źródło: TVN24 BiS

Inwestorzy śledzą zmiany w Polsce. Reformy sądownictwa może ich odstraszyć

19.07 | Arkadiusza Pączka z Pracodawców RP, uważa, że przedsiębiorcy mogą obawiać się podejmowania jakiejkolwiek współpracy z państwem. Chodzi, np. o współpracę w ramach partnerstwa publicznoprawnego. Zdaniem Pączki, władza sądownicza będzie kontrolowana przez władzę wykonawczą. A wtedy przedsiębiorca "zawsze będzie wiedział, że potencjalny spór będzie rozstrzygnięty na jego niekorzyść", mówił w programie "Bilans" TVN24 BiS. - Jeżeli nie ma praworządności, to nie możemy być pewni, że rząd nie zabierze nam tego co mamy - mówił w TVN24 BiS Roman Rewald z Konfederacji Lewiatan. W jego ocenie, rząd mógłby tego dokonać, np. przez zwiększenie podatków czy rozluźnienie przepisów dotyczących ochrony własności

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.