Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Indyjskie linie lotnicze wprowadzają zadziwiajace zasady dla kobiet Odtwórz: Indyjskie linie lotnicze wprowadzają zadziwiajace zasady dla kobiet
Źródło: TVN24 BiS

Indyjskie linie lotnicze wprowadzają zadziwiajace zasady dla kobiet

9.08 | Indyjskie linie lotnicze "Vistara" postanowiły zadbać o wygodę i bezpieczeństwo samotnie podróżujących kobiet. Mają na to kilka pomysłów. Po pierwsze, kobiety nie powinny zajmować środkowego miejsca w rzędzie krzeseł. Jeśli natomiast wykupią bilet z rezerwacją na to miejsce, będzie mogła go wymienić bez żadnych dodatkowych opłat, a siedzenie obok niej pozostanie puste. Po drugie, po wylądowanie, pracownik linii lotniczych odprowadzi ją do zaufanej taksówki. Mieszkańcom Europy Zachodniej może wydawać się, że to jakaś forma ograniczenia, ale kraj rzeczywiście ma na myśli bezpieczeństwo kobiet - ocenia Magdalena El Ghamari z Fundacji El-Karma - Po pierwsze, jest bardzo niebezpieczne. Po drugie, była rzesza skarg kobiet, które podróżowały samotnie. - mówi El Ghamari. Więc linie lotnicze wyszły im na przeciw. Wyjeżdżając do Indii trzeba zaznajomić się z panującymi tam zasadami i mieć pewność, ze ktoś w razie potrzeby nam pomoże - dodaje. Więcej w wideo z materiału TVN24 BiS

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.