Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Indie. Ofiary gwałtów skarżą się na złe traktowanie Odtwórz: Indie. Ofiary gwałtów skarżą się na złe traktowanie
Źródło: TVN24 BiS

Indie. Ofiary gwałtów skarżą się na złe traktowanie

9.11 | Ofiary gwałtów w Indiach opisują traumę, jaką przeszły podczas składania zeznań na policji. Kobiety, których relacje zebrała Human Rights Watch mówią, że funkcjonariusze często sugerowali im, że same sprowokowały gwałt swoim nieostrożnym lub wyzywającym zachowaniem. Od zgwałconych kobiet odwracają się rodziny i znajomi, odchodzą mężowie. Ofiary skarżą się, że nie dostają odpowiedniej opieki od policji ani innych służb. Informują, że policjanci za łapówki wypuszczają sprawców z aresztów. Raport powstał w 5. rocznicę głośnego gwałtu zbiorowego na studentce. Po tym zdarzeniu władze zapowiadały daleko idące zmiany – ale jak wynika z zebranych informacji – wcale nie jest lepiej. Materiał programu "24 Godziny"

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.