Likwidacja OFE

Ile można kupić paliwa za średnią wypłatę Odtwórz: Ile można kupić paliwa za średnią wypłatę
Źródło: TVN24 BiS

Ile można kupić paliwa za średnią wypłatę

13.07 | Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą przeforsować nową opłatę paliwową. Kierowcy z obawą przyglądają się tym pomysłom. Tymczasem obecnie cena benzyny w Polsce jest na poziomie europejskiej średniej. Dla przykładu, nad Wisłą jest o 10 groszy drożej niż na Węgrzech, ale aż o 1,2 złoty taniej niż w Niemczech. W TVN24 BiS Mateusz Walczak sprawdzał też, na ile litrów paliwa można sobie pozwolić za przeciętną wypłatę w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.