Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Ile kosztuje podróż na Wyspę Man? Odtwórz: Ile kosztuje podróż na Wyspę Man?
Źródło: TVN24 BiS

Ile kosztuje podróż na Wyspę Man?

13.10 | Planujesz podróż na Wyspę Man? Bilety lotnicze z Warszawy do Ronaldsway, z przesiadką w Liverpoolu, kosztują 760 złotych. Na wyspę możemy również dopłynąć promem z miasta Beatlesów za 111 złotych. Nocleg na miejscu kosztuje od 212 do 856 złotych. Jakub Porada wskazał, że dodatkowo opłaca się kupić kartę Manx Holiday Pass. To wydatek rzędu około 96 złotych. Karta oferuje zniżki i różne udogodnienia dla turystów. Za typowe brytyjskie śniadanie trzeba zapłacić około 33 złote. Materiał z programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.