Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Identyfikacja twarzy kamerą w okularach. Nowy sprzęt chińskiej policji Odtwórz: Identyfikacja twarzy kamerą w okularach. Nowy sprzęt chińskiej policji
Źródło: tvn24bis

Identyfikacja twarzy kamerą w okularach. Nowy sprzęt chińskiej policji

08.02 | Chińska policja już używa specjalnych okularów z wbudowaną kamerą do rozpoznawania twarzy. Urządzenie łączy się przez sieć komórkową z bazą danych i pozwala zidentyfikować człowieka. Wprowadzono to tuż przez masowymi podróżami Chińczyków w okresie Księżycowego Nowego Roku. Dostali je w kilku miastach funkcjonariusze na dworcach kolejowych, ale nie tylko. Władze chwalą się, że dzięki systemowi już złapano kilka osób poszukiwanych za przestępstwa, stwierdzono też kilkanaście przypadków posługiwania się fałszywymi dokumentami.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.