Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

"Helicopter parenting" czym jest i dlaczego szkodzi dzieciom? Odtwórz: "Helicopter parenting" czym jest i dlaczego szkodzi dzieciom?

"Helicopter parenting" czym jest i dlaczego szkodzi dzieciom?

21.06 | Amerykańscy badacze nazwali to "helicopter parenting", czyli "opieka ze śmigłowca". Nazwa oznacza postawę rodziców, którzy bezustannie mają oko na swoje dzieci i reagują, gdy tylko uznają, że jest to potrzebne. Tymczasem psychologowie z Uniwersytetu w Minnesocie przeprowadzili trwający 8 lat eksperyment, który wykazał szkodliwość takiego podejścia. Badano grupę rodziców i ich dzieci, które dorastały od 2. do 10. roku życia. Okazało się, że młodzi ludzie, których rodzice wykazywali nadopiekuńczość, trudniej nawiązywały kontakty z rówieśnikami czy radziły sobie z różnymi sytuacjami w szkole, gdy rodziców przy nich nie było. O szczegółach w programie "24 Godziny" TVN24 BiS opowiadał Mateusz Walczak

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.