Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Grecja opuści strefę euro? Odtwórz: Grecja opuści strefę euro?
Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Grecja opuści strefę euro?

26.01 | Nowy premier Grecji Aleksis Cipras będzie miał duże trudności z dotrzymaniem swojej obietnicy wyborczej na temat wynegocjowania znacznej redukcji zadłużenia Grecji - powiedział komentator ekonomiczny gazety "Kathimerini". Na dodatek, lider SYRIZ-y nie ma za dużo czasu. Czy Grecja znowu zagrozi wyjściem ze strefy euro? - Bardzo spokojnie oceniam tę sytuację. Na pierwszy rzut oka wyniki wyborów w Grecji to duża ilość dżumy z domieszką cholery. Ale to tylko wygląda tak na pierwszy rzut oka. Pamiętajmy, że polityka ma swoje prawa i retoryka kampanii wyborczej, a realia rządzenia to drugie - podkreślił w TVN24 Biznes i Świat Mariusz Adamiak, dyrektor strategii rynkowych PKO BP. - W tej chwili siła negocjacyjna Grecji jest już mniejsza niż jeszcze parę lat temu. Grecja nie może szantażować strefy euro wyjściem - dodał Rafał Benecki, główny ekonomista ING.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.