Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Grecja dostanie miliardy euro. Dołożą się polscy podatnicy? Odtwórz: Grecja dostanie miliardy euro. Dołożą się polscy podatnicy?
Źródło: TVN24 BiS

Grecja dostanie miliardy euro. Dołożą się polscy podatnicy?

17.07 | Grecy potrzebują 7 mld euro na najbliższe trzy miesiące po to, by spłacać swoje długi i wypłacać emerytury. Państwa UE podjęły decyzję, że te pieniądze popłyną do Aten z Europejskiego Funduszu Stabilizacyjnego. Instrumentu stworzonego przez 28 krajów UE w latach 2010-2012, kiedy dyskutowano jak obronić Europę przed jakimikolwiek kryzysami. Czy zatem wobec problemów Grecji także Polacy dorzucą się do pomocy? Jak informuje Łukasz Kijek, pieniądze nie będą pochodziły od tegorocznych podatników, bo nasz kraj już wcześniej stworzył taki fundusz i to z niego będzie pochodziła pomoc dla Aten. Ponadto, istnieje dodatkowe zabezpieczenie dla takiej pożyczki. Jeśli bowiem Grecy pozyskają miliardy z EFS, to w sytuacji gdyby nie oddali tych pieniędzy, dziurę w tym funduszu całej UE uzupełnią tylko kraje strefy euro

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: TVN

"Starsza pani musi fiknąć" - zwiastun

Nowy program "Starsza pani musi fiknąć" to zabawna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji telewizyjna przygoda, w której udział biorą matki (lub w niektórych przypadkach ojcowie) wraz ze swoim znanym dzieckiem albo dziecko ze znanym rodzicem. Razem spełniają niezrealizowane dotąd, niekiedy ekstremalne marzenia o wspólnych podróżach i unikalnych chwilach spędzonych razem. Czas poznać swoich bliskich na nowo! Joanna Krupa, Dawid Kwiatkowski, Andrzej Piaseczny, Tomasz Szczepanik, Joanna Jędrzejczyk wraz z mamami, Anna Dereszowska i Paweł Fajdek z ojcami oraz Magda Gessler z synem – to pary rodziców z dziećmi, które udadzą się na niezapomnianą wyprawę.

Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Źródło: TVN24 BiS

Tony Housh o inwestycjach polskich firm w USA

15.05 | - To bardzo dobry czas dla polskich firm, by myśleć o ekspansji na amerykański rynek - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.