Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Gościem TVN24 BiS był Krzysztof Inglot Odtwórz: Gościem TVN24 BiS był Krzysztof Inglot
Źródło: TVN24 BiS

Gościem TVN24 BiS był Krzysztof Inglot

27.09 | - Coraz mniej Ukraińców wybiera Polskę. Myślą o Czechach, Słowacji, Węgrzech, duża część z nich mniej lub bardziej legalnie wyjeżdża do pracy w Niemczech - powiedział w programie "Bilans" w TVN24 BiS Krzysztof Inglot, prezes zarządu Personnel Service. Jak powiedział w Niemczech nieobsadzonych pozostaje 1,2 miliona miejsc pracy. - To może zachęcić Niemców do otwarcia na Ukraińców i może oznaczać dla nas gigantyczny odpływ rzędu do 50 procent Ukraińców, którzy pracują w Polsce, w ciągu kilku miesięcy w 2019 roku - ocenił.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.