Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Gościem TVN24 BiS był Krzysztof Inglot Odtwórz: Gościem TVN24 BiS był Krzysztof Inglot
Źródło: TVN24 BiS

Gościem TVN24 BiS był Krzysztof Inglot

30.08 | Prawie 70 proc. pracowników nie boi się zwolnienia, wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Work Service. - W pracy czujemy się coraz bezpieczniej. Już dwa lata temu były pierwsze symptomy rynku pracownika - mówi w rozmowie z TVN24 BiS Krzysztof Inglot z Work Service. Przekonują także o tym kolejne dane. Ponad 52 proc. pracowników w ciągu kilku miesięcy oczekuje podwyżki, a 22 proc. zatrudnionych planuje zmienić pracę w ciągu dwóch lat. - Mamy do czynienia z pokoleniem Y. Zmiana 3,4, a nawet 5 razy pracodawcy, to nie jest żaden problem - zwraca uwagę Inglot

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.