3...2...1...

Góra wyższa niż Mount Everest. "W większej części jest schowana pod oceanem" Odtwórz: Góra wyższa niż Mount Everest. "W większej części jest schowana pod oceanem"
Źródło: TVN24 BiS

Góra wyższa niż Mount Everest. "W większej części jest schowana pod oceanem"

17.02 | Hawaje mogą się pochwalić się górą wyższą niż Mount Everest. To Mauna Kea, góra i wulkan, której wysokość przekracza 10 tysięcy metrów. Jest jednak jedno ale. - W większej części jest schowana pod oceanem - tłumaczy Magda Bębenek, podróżniczka. - Nad oceanem jest trochę ponad 4 tysiące metrów - dodaje. Jednocześnie tłumaczy, że wyspa Hawaii - największa z archipelagu Hawajów - stworzona jest przede wszystkim z trzech głównych wulkanów. Hawaje to zresztą 50. stan Stanów Zjednoczonych. Jak jednak wskazuje podróżniczka, "jest ruch dążący do odzyskania niepodległości". Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Fakty TVN

"To najzabawniejsze show w świecie mody"

Najpiękniejsze i najbardziej znane modelki, najnowsza kolekcja luksusowej bielizny i najdroższy biustonosz wart milion dolarów. Prestiż pokazu Victoria's Secret jest w świecie mody niepodważalny.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.