Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Gdzie płacimy za autostrady? Gdzie jest najdrożej? Odtwórz: Gdzie płacimy za autostrady? Gdzie jest najdrożej?
Źródło: tvn24

Gdzie płacimy za autostrady? Gdzie jest najdrożej?

05.08 | Tylko kilka państw w Europie nie pobiera opłat za przejazd autostradami. W pozostałych wprowadzono albo winiety (Europa Południowa), albo system bramkowy (Europa Zachodnia). Ceny są zróżnicowane. Za ważną 14-miesięczną winietę w Szwajcarii zapłacimy 33 euro, podczas gdy na Węgrzech - 137 euro. Z kolei za przejechanie 100 km autostradą w Hiszpanii zapłacimy 10 euro, a we Francji o 1 euro mniej. W Polsce ceny za 100 km różnią się w zależności od operatora od 20 do 29,5 zł.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.