Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Afera jajeczna. Dlaczego fipronil jest taki niebezpieczny? Odtwórz: Afera jajeczna. Dlaczego fipronil jest taki niebezpieczny?
Źródło: TVN24 BiS

Afera jajeczna. Dlaczego fipronil jest taki niebezpieczny?

11.08 | Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) klasyfikuje go jako substancję "umiarkowanie toksyczną". Odpowiedzialny za wybuch afery jajecznej fipronil może być szczególnie niebezpieczny dla dzieci, a jego stosowanie jest zakazane w hodowli zwierząt w celach spożywczych. W Polsce wykryto jaja potencjalnie zanieczyszczone fipronilem, o czym poinformował w piątek Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego. - Jaja te nie trafiły do konsumentów i zostaną zutylizowane lub zwrócone do niemieckiego dostawcy w całości - dodał. Dlaczego ta substancja jest groźna? Ma zwalczać wszy, kleszcze i roztocza. Jeśli zostanie spożyty przez człowieka w dawce większej niż dopuszczalna może wpłynąć na rozstrój wątroby, płuc i nerek.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.