Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Faryś: ideałem byłoby, gdyby CEP działała wzorem jej zachodnich odpowiedników Odtwórz: Faryś: ideałem byłoby, gdyby CEP działała wzorem jej zachodnich odpowiedników
Źródło: TVN24 BiS

Faryś: ideałem byłoby, gdyby CEP działała wzorem jej zachodnich odpowiedników

15.01 | Samochody, które kupujemy przejechały więcej, niż widzimy na liczniku. Takim "przekrętom" ma zapobiegać między innymi rządowa strona historiapojazdu.gov., która od poniedziałku działa w rozszerzonej wersji. - Gość TVN24 BiS zauważa, że ideałem byłoby, gdyby Centralna Ewidencja Pojazdów działała wzorem jej zachodnich odpowiedników. - Systemy belgijskie, holenderskie są przyjazne dla kupującego, bo tam każda sytuacja, gdy coś się dzieje z samochodem, np. kontrola drogowa, wizyta w warsztacie, przegląd techniczny, itd. jest odnotowywana, po czym sprzedający musi zdobyć informację w takiej organizjacj, jaka była historia jego samochodu i wręczyć temu, który kupuje. Jeśli ona jest nieprawdziwa, sfałszowana, można odstąpić od całej transakcji - mówił.- uważa Jakub Faryś z Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.