Europejski Kongres Gospodarczy 2019

FAO alarmuje, że co trzecia złowiona ryba nie trafia na stoły Odtwórz: FAO alarmuje, że co trzecia złowiona ryba nie trafia na stoły
Źródło: TVN24 BiS

FAO alarmuje, że co trzecia złowiona ryba nie trafia na stoły

09.07 | Co trzecia złowiona na świecie ryba nie trafia na stoły. Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa alarmuje, że bezsensowne połowy doprowadzają do przetrzebienia populacji ryb i powodują, że coraz więcej ich gatunków jest zagrożonych. Z drugiej strony przybywa hodowli ryb morskich na przykład łososia, tyle że ryby hodowlane, karmione sztucznymi karmami nie są już tak zdrowe jak dzikie. Wcześniejsze badania wykazały na przykład, że jest w nich mniej korzystnych dla naszego zdrowia kwasów Omega-3. O szczegółach w programie "24 Godziny" mówił Mateusz Walczak.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24

Klich o noweli w sprawie zamrożenia cen prądu

26.06| - Podwyżka cen energii, w szczególności dla przedsiębiorców oraz dla samorządów już nastąpiła. Samorządy, przedsiębiorcy płacą znacznie więcej za energię elektryczną niż płacili w ubiegłym roku w lipcu - powiedział TVN24 senator PO Bogdan Klich.