Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Europa się starzeje. Rodzi się coraz mniej dzieci Odtwórz: Europa się starzeje. Rodzi się coraz mniej dzieci

Europa się starzeje. Rodzi się coraz mniej dzieci

12.07 | Coraz mniej dzieci rodzi się w Europie. Liczba ludności Polski spadła do 37 milionów. Demografowie twierdzą jednak, że ludzi na Starym Kontynencie w perspektywie kolejnych dziesięcioleci będzie przybywać. Wszystko za sprawą imigrantów. - W zeszłym roku to było ponad 1,5 mln osób spoza Unii Europejskiej, bo same migracje wewnętrzne są jeszcze wyższe. Tylko one podtrzymują ten wzrost populacji w UE - mówiła dr Iga Magda, wiceprezes Instytutu Badań Strukturalnych.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.