3...2...1...

Europa rezygnuje z zakazu handlu w niedzielę Odtwórz: Europa rezygnuje z zakazu handlu w niedzielę
Źródło: TVN24 BiS

Europa rezygnuje z zakazu handlu w niedzielę

29.09 | Restrykcje dotyczące robienia zakupów w dni wolne od pracy obowiązują tylko w kilku krajach Unii Europejskiej. Niemal całkowity zakaz handlu w niedzielę i święta jest w Niemczech i Austrii. Częściowe ograniczenia wprowadziły Belgia, Holandia i Luksemburg. Jednak duża część z nich łagodzi przepisy. Dla przykładu, z zakazu pracy w te dni wycofały się w kwietniu Węgry. Francja i Hiszpania mają preferencyjne zasady handlowe dla miejscowości turystycznych. Kwestia została oddana do regulacji władzom lokalnym także w Grecji. Materiał TVN24 BiS

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Reuters

Hipnotyzujący widok. Fluorescencyjne meduzy w Paryżu

Paryskie akwarium jest nowym domem dla 45 gatunków fluorescencyjnych meduz. Hipnotyzujące parzydełkowce mają zobrazować odwiedzającym, jaki wpływ na życie w oceanach ma globalne ocieplenie. W przeciwieństwie do większości gatunków znajdujących się w akwarium, meduzom odpowiada rosnąca temperatura w morzach i oceanach.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24

Kendall Jenner najlepiej zarabiającą modelką

27.12 | Kendall Jenner może nie jest najlepiej zarabiającą osobą w swojej rodzinie, ale wśród modelek nie ma sobie równych. Na konto 23-latki w ciągu 12 miesięcy wpłynęło 22,5 miliona dolarów, czyli równowartość około 85 milionów złotych.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: Reuters

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos rusza we wtorek

21.01 | Spory handlowe, napięte stosunki międzynarodowe, brexit i spowolnienie wzrostu. To tylko niektóre tematy, które zdominują Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. W Szwajcarii zabraknie jednak wielu liderów.