Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Elektryczne autobusy bez kierowcy na ulicach Paryża Odtwórz: Elektryczne autobusy bez kierowcy na ulicach Paryża
Źródło: TVN24 BiS

Elektryczne autobusy bez kierowcy na ulicach Paryża

25.01 | Zabierają na pokład sześciu pasażerów, jadą z prędkością 20 km/h i łączą dwa ogromne paryskie dworce: Gare d'Austerlitz i Gare de Lyon. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe autobusy, ale są elektryczne i autonomiczne, czyli jeżdżą bez kierowcy. Nowe pojazdy testowane są przez paryskie Przedsiębiorstwo Transportu Publicznego (RATP). Autobusy są bezpłatne i całkowicie automatyczne. Dzięki specjalnym czujnikom nie wyjeżdżają poza wyznaczoną trasę, a na dodatek same zatrzymują się przed przejściami dla pieszych i przeszkodami. Testy potrwają do 7 kwietnia. Jeżeli projekt się przyjmie, połączenie zostanie utrzymane.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.