Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Ekspert: zamiast opłaty z tytułu użytkowania wieczystego opłata za przekształcenie Odtwórz: Ekspert: zamiast opłaty z tytułu użytkowania wieczystego opłata za przekształcenie
Źródło: TVN24 BiS

Ekspert: zamiast opłaty z tytułu użytkowania wieczystego opłata za przekształcenie

22.06 | Już w ciągu roku 1,7 milionów Polaków - użytkowników wieczystych - może stać się właścicielami gruntów, przekształconych we własność. Jednak przekształcenie użytkowania dotyczy tylko gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Jak tłumaczył w programie "Bilans" TVN24 BiS Krzysztof Rąpała, radca prawny, przedsiębiorcy "nadal będą ponosić opłatę jaką jest danina za użytkowanie wieczyste". Pytany o różnicę w sytuacji opowiadał, "w perspektywie krótkiej różnica jest taka, że zamiast opłaty z tytułu użytkowania wieczystego będą ponosić opłatę za przekształcenie tego użytkowania w prawo własności". - Ale po 20 latach już nie będą ponosić tej opłaty przekształceniowej, ale wyłącznie podatek od nieruchomości - mówił

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.