3...2...1...

Ekspert wyjaśnia, jak działają hakerzy Odtwórz: Ekspert wyjaśnia, jak działają hakerzy

Ekspert wyjaśnia, jak działają hakerzy

30.12 | - Latem 2015 roku około 1000 adresów amerykańskich urzędników otrzymało maila ze szkodliwym oprogramowaniem. Niektórzy otworzyli to oprogramowanie, co spowodowało, że został wysłany mail, który uwiarygadniał całą tę operację. Ten mail był przesyłany dalej na strony internetowe, które wyglądały na wiarygodne i one następnie przez system redystrybucji danych trafiały do baz, które miały być strzeżone - mówił w TVN24BiS Piotr Niemczyk, ekspert ds. bezpieczeństwa i były szef Urzędu Ochrony Państwa, objaśniając sposób działania hakerów na podstawie diagramu sporządzonego przez FBI.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: tvn24bis

Pawlikowski nagrodzony w Cannes. "To certyfikat, że film warto obejrzeć"

20.05 | Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię za dramat "Zimna wojna" podczas sobotniej uroczystości rozdania nagród 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. - To jedno z najbardziej istotnych wyróżnień, które można zdobyć podczas tego festiwalu. Jeśli uda się zdobyć choć jedną nagrodę w czasie festiwalu, to jest to certyfikat jakości, że ten film warto obejrzeć - mówiła w TVN24 BiS Ewelina Woźnica.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy