Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Ekspert wyjaśnia, jak działają hakerzy Odtwórz: Ekspert wyjaśnia, jak działają hakerzy

Ekspert wyjaśnia, jak działają hakerzy

30.12 | - Latem 2015 roku około 1000 adresów amerykańskich urzędników otrzymało maila ze szkodliwym oprogramowaniem. Niektórzy otworzyli to oprogramowanie, co spowodowało, że został wysłany mail, który uwiarygadniał całą tę operację. Ten mail był przesyłany dalej na strony internetowe, które wyglądały na wiarygodne i one następnie przez system redystrybucji danych trafiały do baz, które miały być strzeżone - mówił w TVN24BiS Piotr Niemczyk, ekspert ds. bezpieczeństwa i były szef Urzędu Ochrony Państwa, objaśniając sposób działania hakerów na podstawie diagramu sporządzonego przez FBI.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.