Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Ekspert o e-dowodach Odtwórz: Ekspert o e-dowodach

Ekspert o e-dowodach

10.05 | Od marca 2019 roku będzie można otrzymać e-dowód - wynika z projektu noweli ustawy o dowodach osobistych, który przygotował resort spraw wewnętrznych i administracji. Ministerstwo poinformowało o skierowani dokumentu do konsultacji międzyresortowych. Jak mówił Tomasz Kulisiewicz, analityk rynku komunikacji elektronicznej w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS za rok Polska zacznie doganiać kraje, które mają elektroniczne dowody od początku XXI wieku. Chodzi między innymi o takie państwa jak Nigeria, Bangladesz. Oprócz dowodów, "Bangladesz ma i kartę bankową, i prawo jazdy i dowód osobisty i wszystko, co tylko można" - wyjaśniał ekspert

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.