Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Eksperci o problemach z wydawaniem wiz pracownikom z Azji Odtwórz: Eksperci o problemach z wydawaniem wiz pracownikom z Azji
Źródło: TVN24 BiS

Eksperci o problemach z wydawaniem wiz pracownikom z Azji

10.09 | - Liczę, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecyduje się na zlecenie tego zadania firmom prywatnym, które będą mogły obsługiwać w terenie wnioski wizowe, a nie tak jak teraz proces jest skoncentrowany w polskiej Ambasadzie w New Delhi - stwierdził w programie "Bilans" w TVN24 BiS Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich. - Mam nadzieję, że rząd widzi tu własny interes, że nawet jego flagowe programy, jak Mieszkanie plus, nie zostaną wykonane, jeżeli zabraknie nam teraz nagle rąk do pracy - wtórował Rafał Trzeciakowski, ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.