3...2...1...

Eksperci o opłacie emisyjnej w paliwach Odtwórz: Eksperci o opłacie emisyjnej w paliwach
Źródło: TVN24 BiS

Eksperci o opłacie emisyjnej w paliwach

10.05 | O nowej opłacie dyskutowali goście programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Grzegorz Cydejko, publicysta ekonomiczny, jest przekonany, że paliwo podrożeje przez nowy podatek. Jako "skandaliczną" określił także wypowiedź prezesa Orlenu. - Daniel Obajtek nie ma prawa nie pogłębić tego typu wypowiedzi. Pytanie podstawowe, z których elementów bilansu (prezes Orlenu - red.) wyjmie te pieniądze, by konsumenci nie odczuli wzrostu opodatkowania - zwracał uwagę. Z kolei Bartłomiej Derski z portalu wysokienapiecie.pl tłumaczył, że będzie można łatwo zaobserwować wpływ wprowadzenia opłaty emisyjnej na zachowanie koncernów.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Reuters

Spektakularne wyburzenie w Kolumbii. Most zmienił się w stertę gruzu

12.07 | To było kontrolowane wyburzenie w Kolumbii. Wystarczyło kilka sekund i wielki most zamienił się w stertę gruzu. Wyburzenie było konieczne, bo część konstrukcji zawaliła się kilka miesięcy temu, doprowadzając do śmierci 9 robotników, więc trzeba było dokończyć destrukcji. Most znajdował się przy drodze łączącej Bogotę z miastem Villavicencio w środkowej Kolumbii. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, a przeprawa zostanie postawiona od nowa.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy