3...2...1...

Eksperci o opłacie emisyjnej w paliwach Odtwórz: Eksperci o opłacie emisyjnej w paliwach
Źródło: TVN24 BiS

Eksperci o opłacie emisyjnej w paliwach

10.05 | O nowej opłacie dyskutowali goście programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Grzegorz Cydejko, publicysta ekonomiczny, jest przekonany, że paliwo podrożeje przez nowy podatek. Jako "skandaliczną" określił także wypowiedź prezesa Orlenu. - Daniel Obajtek nie ma prawa nie pogłębić tego typu wypowiedzi. Pytanie podstawowe, z których elementów bilansu (prezes Orlenu - red.) wyjmie te pieniądze, by konsumenci nie odczuli wzrostu opodatkowania - zwracał uwagę. Z kolei Bartłomiej Derski z portalu wysokienapiecie.pl tłumaczył, że będzie można łatwo zaobserwować wpływ wprowadzenia opłaty emisyjnej na zachowanie koncernów.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Fakty po południu

Dramatyczna akcja strażaków

Życie i zdrowie kierowcy z Chin zawisło - dosłownie - na włosku. Na autostradzie zderzyło się pięć pojazdów, w tym ciężarówka, która staranowała barierki i niemal spadła z wiaduktu. Strażakom udało się wyciągnąć kierowcę z kabiny pojazdu. Do karambolu doszło w północno-zachodniej części Chin, na oblodzonym odcinku trasy. Ciężarówka nie spadła z wiaduktu tylko dzięki ciężkiej naczepie, ale jej kabina - i uwięziony w niej ciężko ranny kierowca - wisiały w powietrzu. Strażacy musieli użyć dźwigu, opuścić się na pasach i w ten sposób pomóc kierowcy wydostać się ze środka. Cała akcja trwała ponad godzinę. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, a policja zajmuje się wyjaśnianiem przyczyn tego wypadku.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Leszek Juchniewicz o cenach prądu

- Mamy do czynienia z totalnym zamieszaniem, nigdy tego nie było, ale też nigdy nie było takiej sytuacji na rynku energii - powiedział w programie "Biznes dla Ludzi" na antenie TVN24BiS doradca Pracodawców RP do spraw energetyki dr Leszek Juchniewicz.