Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Eksperci o odszkodowaniach za odwołaną wycieczkę Odtwórz: Eksperci o odszkodowaniach za odwołaną wycieczkę
Źródło: TVN24 BiS

Eksperci o odszkodowaniach za odwołaną wycieczkę

18.08 | - Osoby poszkodowane mogą zgłosić wnioski o wypłacenie odszkodowania lub zadośćuczynienie za krzywdę. Można to zgłosić bezpośrednio do biura podróży lub bezpośrednio do agentów przez których kupiliśmy daną wycieczkę - powiedziała w programie "Bilans" w TVN24 BiS Izabela Stelmańska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. - Ludzie zapłacili za tę wycieczkę kilka miesięcy temu, natomiast teraz zmiana wycieczki i chęć turystów, by kontynuowali podróż w podobnym terminie, w podobnym kierunku, może się skończyć tym, że (...) oferta będzie dużo droższa. Tę różnicę powinien pokryć touroperator, który nie wywiązał się z umowy jako odszkodowanie za szkody majątkowe - wskazał adwokat Zbigniew Kruger.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24

Klich o noweli w sprawie zamrożenia cen prądu

26.06| - Podwyżka cen energii, w szczególności dla przedsiębiorców oraz dla samorządów już nastąpiła. Samorządy, przedsiębiorcy płacą znacznie więcej za energię elektryczną niż płacili w ubiegłym roku w lipcu - powiedział TVN24 senator PO Bogdan Klich.