Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Eksperci o argumentach za podwyżkami cen prądu Odtwórz: Eksperci o argumentach za podwyżkami cen prądu
Źródło: TVN24 BiS

Eksperci o argumentach za podwyżkami cen prądu

21.09 | Marek Zuber zwracał uwagę, że oprócz drożejącego węgla i cen praw do emisji CO2 nie bez znaczenia pozostają także inwestycje firm energetycznych. - Typu odnowienie mocy produkcyjnych w Polsce, być może budowa elektrowni atomowej, kwestia sieci przesyłowych. Dzisiaj spółkom energetycznym narzuca się masę rzeczy i jak to wszystko weźmiemy pod uwagę, to mamy drugą grupę czynników, które powodują, że długoterminowo ten prąd musi być droższy, a jeżeli w tym roku nie będzie podwyżki, to tym wyższa podwyżka będzie w 2019 roku - podkreślił gość programu "Bilans" w TVN24 BiS. Zdaniem Bartłomieja Derskiego "potrzeby inwestycyjne są ogromne" i spółki będą potrzebowały pieniędzy.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.