Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

E-dowody od 2019 roku. "Nie wiemy, czy będą wygodne dla użytkownika" Odtwórz: E-dowody od 2019 roku. "Nie wiemy, czy będą wygodne dla użytkownika"
Źródło: TVN24 BiS

E-dowody od 2019 roku. "Nie wiemy, czy będą wygodne dla użytkownika"

12.07 | To jest rewolucja, ale do końca nie wiemy, czy będzie to dobre rozwiązanie. Dopóki te dowody nie będą przetestowane i nie będą funkcjonować to nie dowiemy się, czy będą wygodne dla użytkownika. Bo jeżeli podejmujemy działania, które polegają na cyfryzacji to ja wychodzę z założenia, że one mają mi coś ułatwiać, a nie utrudniać - powiedział o planach wprowadzenie e-dowodów Krzysztof Izdebski z Fundacji ePaństwo, który był gościem programu "Bilans". Rząd przyjął w środę projekt noweli ustawy o dowodach osobistych przygotowany przez resort spraw wewnętrznych i administracji. Dzięki zmianom, od marca 2019 roku rozpocznie się wydawanie nowych dowodów osobistych z warstwą elektroniczną.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.