Forum Ekonomiczne w Davos 2019

E-dowody od 2019 roku. "Nie wiemy, czy będą wygodne dla użytkownika" Odtwórz: E-dowody od 2019 roku. "Nie wiemy, czy będą wygodne dla użytkownika"
Źródło: TVN24 BiS

E-dowody od 2019 roku. "Nie wiemy, czy będą wygodne dla użytkownika"

12.07 | To jest rewolucja, ale do końca nie wiemy, czy będzie to dobre rozwiązanie. Dopóki te dowody nie będą przetestowane i nie będą funkcjonować to nie dowiemy się, czy będą wygodne dla użytkownika. Bo jeżeli podejmujemy działania, które polegają na cyfryzacji to ja wychodzę z założenia, że one mają mi coś ułatwiać, a nie utrudniać - powiedział o planach wprowadzenie e-dowodów Krzysztof Izdebski z Fundacji ePaństwo, który był gościem programu "Bilans". Rząd przyjął w środę projekt noweli ustawy o dowodach osobistych przygotowany przez resort spraw wewnętrznych i administracji. Dzięki zmianom, od marca 2019 roku rozpocznie się wydawanie nowych dowodów osobistych z warstwą elektroniczną.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.