Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Dziś w nocy zmieniamy czas. Dlaczego to robimy i jaki ma to wpływ na gospodarkę? Odtwórz: Dziś w nocy zmieniamy czas. Dlaczego to robimy i jaki ma to wpływ na gospodarkę?

Dziś w nocy zmieniamy czas. Dlaczego to robimy i jaki ma to wpływ na gospodarkę?

25.03 | Dzisiejszej nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni. Wskazówki naszych zegarów przesuniemy 27 marca nad ranem z godz. 2.00 na 3.00. Po co zmieniamy czas? - Po raz pierwszy to Niemcy podczas I wojny światowej wprowadzili zmianę czasu. Miało to pomóc w oszczędzaniu zużycia węgla potrzebnego do produkcji energii. To wtedy miało sens - opowiadał Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. - Dzisiaj, kiedy używamy tej energii na wielu różnych płaszczyznach, to ten argument oszczędności nie ma już sensu - dodał.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.