Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Dyskryminacja podczas rekrutacji do pracy Odtwórz: Dyskryminacja podczas rekrutacji do pracy

Dyskryminacja podczas rekrutacji do pracy

8.02 | Dziennikarze BBC przeprowadzili eksperyment, chcąc sprawdzić, na ile rynek pracy jest tolerancyjny. Rozesłali dwa niemal identyczne zestawy aplikacji - kandydatów różniło jedynie pochodzenie. Jeden z nich miał na imię Adam, drugi Mohammed. Potencjalni pracodawcy do pierwszego z nich odezwali się 12 razy, natomiast do drugiego zaledwie 4 razy. Inne podobne badania przeprowadzone w USA także wykazały, że osoby o imionach brzmiących arabsko, latynosko czy afrykańsko dużo częściej musiały się liczyć z odrzuceniem ofert niż te, które noszą imiona z kręgu kultury białych chrześcijan. Czy tzw. rekrutacja "name-blind" (z utajnionym imieniem i nazwiskiem) mogłaby rozwiązać ten problem? Omawiał to w programie „24 Godziny” Michał Sznajder.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24

Klich o noweli w sprawie zamrożenia cen prądu

26.06| - Podwyżka cen energii, w szczególności dla przedsiębiorców oraz dla samorządów już nastąpiła. Samorządy, przedsiębiorcy płacą znacznie więcej za energię elektryczną niż płacili w ubiegłym roku w lipcu - powiedział TVN24 senator PO Bogdan Klich.