Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Dyskonty zagrożeniem dla rynku? Odtwórz: Dyskonty zagrożeniem dla rynku?
Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Dyskonty zagrożeniem dla rynku?

17.01 | Dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu Maciej Ptaszyński podkreślił w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat, że w apelu, który wystosowała Izba "nie chodzi o ograniczanie jakiegokolwiek biznesu". - My zawsze podkreślamy, że na rynku jest miejsce dla wszystkich. Chcemy, żeby prawo dotyczyło równo wszystkich i chcemy otworzyć debatę społeczną, która ma w swoim założeniu i celu otworzyć debatę społeczną, która ma doprowadzić do sytuacji, że przed otwarcie każdego punktu handlowego będą badane możliwości chłonności lokalnego rynku i to, w jaki sposób nowy punkt handlowy będzie oddziaływał na lokalny rynek i gospodarkę - podkreślił Ptaszyński.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24

Klich o noweli w sprawie zamrożenia cen prądu

26.06| - Podwyżka cen energii, w szczególności dla przedsiębiorców oraz dla samorządów już nastąpiła. Samorządy, przedsiębiorcy płacą znacznie więcej za energię elektryczną niż płacili w ubiegłym roku w lipcu - powiedział TVN24 senator PO Bogdan Klich.