Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Domy w betonowej rurze. To może być przyszłość Odtwórz: Domy w betonowej rurze. To może być przyszłość
Źródło: TVN24 BiS

Domy w betonowej rurze. To może być przyszłość

30.11 | W wielu miejscach na świecie zaczyna pojawiać się problem zbyt drogich mieszkań – tak drogich, że nie stać na nie nawet normalnie pracujących i zarabiających ludzi. Rozwiązaniem może się okazać projekt który zaproponował architekt James Law z Hong-Kongu. Wymyślił on mikromieszkania budowane na bazie betonowych rur wodociągowych. Mają być szansą na tanie, przejściowe lokum dla ludzi, którzy mieszkając w nich 2-3 lata byliby w stanie zaoszczędzić tyle, by bank dał im kredyt na własne lokum. W takim segmencie, o powierzchni 9 metrów kwadratowych, mogłoby żyć maksymalnie dwoje ludzi. Więcej szczegółów w programie „24 godziny” przedstawił Michał Sznajder.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.