Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Dlaczego w Polsce wykonuje się tak niewiele przeszczepów? "Debata Kobiet" Odtwórz: Dlaczego w Polsce wykonuje się tak niewiele przeszczepów? "Debata Kobiet"
Źródło: TVN24 BiS

Dlaczego w Polsce wykonuje się tak niewiele przeszczepów? "Debata Kobiet"

01.02.2017 | Dlaczego w Polsce wykonuje się tak niewiele przeszczepów? Prof. Alicja Chybicka z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej stwierdziła, że zbyt mało osób podejmuje decyzję, czy po śmierci chce zostać dawcą organów - Proszę, aby każdy się pofatygował i podpisał oświadczenie woli, co oznacza, że po śmierci naszej zdejmujemy ten obowiązek z naszej rodziny. Bo dla rodziny zawsze jest to trudne - apelowała Chybicka. Wraz z Dorotą Ligęzą, która została poddana przeszczepowi nerki, Aleksandrą Tomaszek ze Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus oraz prawniczką i wykładowcą akademickim Anetą Sieradzką rozmawiała w "Debacie Kobiet" o sytuacji transplantologii w Polsce na tle innych krajów.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.