Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Dania zakaże sprzedaży aut z silnikami spalinowymi Odtwórz: Dania zakaże sprzedaży aut z silnikami spalinowymi

Dania zakaże sprzedaży aut z silnikami spalinowymi

W ciągu najbliższych dwunastu lat po duńskich drogach ma jeździć milion samochodów elektrycznych. Co więcej, od roku 2030 sprzedaż nowych aut z silnikami diesla i benzynowymi ma zostać zakazana. Zmiany są wyzwaniem także dla mechaników samochodowych. - Samochody elektrycznie niestety są przyszłością. Myślę, że wszyscy mechanicy uważają, że silniki V8 brzmią wspaniale. Takie dźwięku nigdy nie usłyszmy z auta elektrycznego -powiedział mechanik Emil Skov. Od pierwszego października w włoskiej Lombardii obowiązuje zakaz ruchu samochodów z silnikami napędzanymi paliwem diesel Euro 3.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.