3...2...1...

Dakar. Jak podróżować po stolicy Senegalu? Odtwórz: Dakar. Jak podróżować po stolicy Senegalu?
Źródło: TVN24 BiS

Dakar. Jak podróżować po stolicy Senegalu?

5.11 | Dakar jest stolicą i jednocześnie największym miastem Senegalu, położonym w zachodniej części kraju, nad wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego. Od stolicy Polski oddalony o około 5,3 tysiąca kilometrów. Trudno jest znaleźć bezpośredni lot z Warszawy, ale taki z przesiadką w Lizbonie to koszt około 2 tysięcy złotych w obie strony - co sprawdził Jakub Porada. Obowiązująca na miejscu waluta to frank zachodnioafrykański, a 1000 franków to około 6,6 złotych. Najtańszy nocleg, na przykład w Dakar International House, kosztuje mniej niż 80 złotych. Jednak są też droższe miejsca, jak King Fahd Palace, gdzie za noc trzeba zapłacić ponad 560 zł. Przejazd autobusem po stolicy to około 1,30 zł, ale przy podróżowaniu transportem publicznym trzeba wykazać się cierpliwością. Posiłek na mieście można zjeść za równowartość 16 złotych, na przykład lokalny przysmak thieboundienne, czyli ryż z rybą i warzywami. Za to ale napić się kawy, która jest w Senegalu bardzo popularna, można już za 30 groszy. Materiał programu "Pokaż nam Świat"

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: tvn24bis

Na co iść do kina? "Ten film mówi o dewastacji rodziny i upadku elit"

17.03 | Na jakie filmowe premiery warto wybrać się do kina? Co nowego wydarzyło się w świecie muzyki w ostatnim tygodniu? O tym, w kulturalnym przeglądzie w TVN24 BiS, opowiedziała Ewelina Woźnica z TVN24. - Film "Happy End" w reżyserii Michaela Hanekego, który w skali mikro skupia się na dewastacji rodziny a w skali makro na upadku europejskich elit - mówiła Ewelina Woźnica.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy