3...2...1...

Czy w Polsce powinno się budować elektrownie atomowe? "Debata Młodych" Odtwórz: Czy w Polsce powinno się budować elektrownie atomowe? "Debata Młodych"
Źródło: TVN24 BiS

Czy w Polsce powinno się budować elektrownie atomowe? "Debata Młodych"

Czy w Polsce powinno się budować elektrownie atomowe? Za takim rozwiązaniem opowiedziała się Weronika Kostrzanowska z Inicjatywy Polskiej - Stanowi to ogromne pobudzenie dla polskiej gospodarki, będzie wzrost konkurencyjności cen na rynku energetycznym w Polsce - stwierdziła. - Polska nie potrzebuje atomu, Polska w tym momencie potrzebuje transformacji gospodarki na niskoemisyjną, Polska potrzebuje rozwoju odnawialnych źródeł energii - ripostował Miłosz Motyka z Forum Młodych Ludowców. Wraz z Janem Krukowskim z Nowoczesnej rozmawiali w "Debacie Młodych" o polskiej polityce energetycznej.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: tvn24bis

Pawlikowski nagrodzony w Cannes. "To certyfikat, że film warto obejrzeć"

20.05 | Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię za dramat "Zimna wojna" podczas sobotniej uroczystości rozdania nagród 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. - To jedno z najbardziej istotnych wyróżnień, które można zdobyć podczas tego festiwalu. Jeśli uda się zdobyć choć jedną nagrodę w czasie festiwalu, to jest to certyfikat jakości, że ten film warto obejrzeć - mówiła w TVN24 BiS Ewelina Woźnica.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy