Likwidacja OFE

Chorwacja. Sposób na podróżowanie Odtwórz: Chorwacja. Sposób na podróżowanie
Źródło: TVN24 BiS

Chorwacja. Sposób na podróżowanie

02.07 | Samochód to najwygodniejszy sposób, żeby dostać się do Chorwacji. Ale wybierając samolot można nie tylko obniżyć czas, ale też koszty podróży. Dla przykładu, lot do Zagrzebia w obie strony można kupić już za 315 złotych. Problem, że z miasta trzeba się przedostać do bardziej turystycznych rejonów. Tam czekają noclegi w przeróżnych cenach. W zależności od standardów, za pokój płacimy od 100 do 1,8 tysiąca zł za noc. Najpopularniejsze dania to między innymi dorada z grilla, a deser: strukli, czyli ciasto z twarogiem.Mając przy sobie 56 zloty, w kantorze można je wymienić na 100 kun chorwackich. Jak podróżować po tym europejskim kraju opowiadał Jakub Porada w programie "Pokaż nam Świat" TVN24 BiS

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.