Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Chip ze sztuczną inteligencją w ludzkim mózgu (arch. 2017) Odtwórz: Chip ze sztuczną inteligencją w ludzkim mózgu (arch. 2017)
Źródło: tvn24bis

Chip ze sztuczną inteligencją w ludzkim mózgu (arch. 2017)

27.11 | Agencja Badawcza amerykańskiego Departamentu Obrony (DARPA) oraz naukowcy i lekarze dokonali pierwszych testów ze wszczepieniem w ludzkie mózgi czipów stymulujących ich pracę. Sprawa o tyle niezwykła, że te czipy same określają, kiedy należy dokonać pobudzenia mózgu poprzez emisję bodźca elektrycznego. Wcześniej poddano je odpowiedniemu „uczeniu”. Jak napisano w prestiżowym piśmie „Nature”, wyniki eksperymentu okazały się bardzo obiecujące. Działanie w zamierzeniu ma pomóc w walce z depresją, padaczką czy chorobą Parkinsona, ale pojawia się pytanie czy to nie jest krok w stronę wynalezienia sposobu na zdalną kontrolę ludzkich mózgów. W programie 24 Godziny mówił o tym Patrycjusz Wyżga.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.