3...2...1...

Chip ze sztuczną inteligencją w ludzkim mózgu Odtwórz: Chip ze sztuczną inteligencją w ludzkim mózgu
Źródło: tvn24bis

Chip ze sztuczną inteligencją w ludzkim mózgu

27.11 | Agencja Badawcza amerykańskiego Departamentu Obrony (DARPA) oraz naukowcy i lekarze dokonali pierwszych testów ze wszczepieniem w ludzkie mózgi czipów stymulujących ich pracę. Sprawa o tyle niezwykła, że te czipy same określają, kiedy należy dokonać pobudzenia mózgu poprzez emisję bodźca elektrycznego. Wcześniej poddano je odpowiedniemu „uczeniu”. Jak napisano w prestiżowym piśmie „Nature”, wyniki eksperymentu okazały się bardzo obiecujące. Działanie w zamierzeniu ma pomóc w walce z depresją, padaczką czy chorobą Parkinsona, ale pojawia się pytanie czy to nie jest krok w stronę wynalezienia sposobu na zdalną kontrolę ludzkich mózgów. W programie 24 Godziny mówił o tym Patrycjusz Wyżga.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: CNN

Podwodny skarb na Florydzie

15.08 | Historyczne znalezisko u wybrzeży Florydy. Grupa poszukiwaczy podwodnych skarbów wyciągnęła armatę pochodzącą z hiszpańskiego okrętu piratów z początku XVIII wieku. To jednak być może tylko pierwsze z wielu kolejnych odkryć. Grupa posiada bowiem prawa do całego wraku i wszystkich rzeczy, których się na nim znajdują. A skoro statkiem pływali piraci to rzeczy te mogą okazać się dużą niespodzianką.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy