3...2...1...

Chiny liderem na rynku sztuki Odtwórz: Chiny liderem na rynku sztuki
Źródło: TVN24 BiS

Chiny liderem na rynku sztuki

1.03 | Od bardzo dawna zastanawiamy się, czy Chiny staną się wkrótce największą gospodarką świata. Na razie wiemy na pewno, że Chińczycy są numerem 1 na rynku sztuki. Ich udział w rynku stanowi już prawie 40 proc. Potwierdzają to dane publikowane przez domy aukcyjne. W ub. roku na sztukę wydano na całym świecie ponad 12,5 mld dolarów, czyli ponad 50 mld zł.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: tvn24bis

Pawlikowski nagrodzony w Cannes. "To certyfikat, że film warto obejrzeć"

20.05 | Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię za dramat "Zimna wojna" podczas sobotniej uroczystości rozdania nagród 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. - To jedno z najbardziej istotnych wyróżnień, które można zdobyć podczas tego festiwalu. Jeśli uda się zdobyć choć jedną nagrodę w czasie festiwalu, to jest to certyfikat jakości, że ten film warto obejrzeć - mówiła w TVN24 BiS Ewelina Woźnica.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy