Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Chińczycy zbudowali kolej w Kenii Odtwórz: Chińczycy zbudowali kolej w Kenii
Źródło: TVN24 BiS

Chińczycy zbudowali kolej w Kenii

15.05 | To może być projekt stulecia. Nowa kenijska kolej została zbudowana i w 90 procentach sfinansowana przez Chińczyków. Tory ciągną się na długości ponad 450 kilometrów, z portu w Mombasie do stolicy kraju Nairobi. Projekt kosztował 3,8 miliarda dolarów, co stanowi 6 procent całej gospodarki kraju. To największa inwestycja w kraju od 1963 roku, czyli od ogłoszenia niepodległości Kenii. I choć nie wiadomo, czy projekt się zwróci to mieszkańcy kraju cieszą się z nowej kolei.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24

Klich o noweli w sprawie zamrożenia cen prądu

26.06| - Podwyżka cen energii, w szczególności dla przedsiębiorców oraz dla samorządów już nastąpiła. Samorządy, przedsiębiorcy płacą znacznie więcej za energię elektryczną niż płacili w ubiegłym roku w lipcu - powiedział TVN24 senator PO Bogdan Klich.