3...2...1...

Chińczycy prześwietlają kosmos. Badają czarne dziury Odtwórz: Chińczycy prześwietlają kosmos. Badają czarne dziury
Źródło: TVN24BiS /

Chińczycy prześwietlają kosmos. Badają czarne dziury

30.01 | Chiny poinformowały, że pełną sprawność osiągnął wysłany w zeszłym roku na orbitę teleskop badający promieniowanie rentgenowskie. Urządzenie nazwane Insight waży 2,5 tony i jest wyposażone w trzy rodzaje czujników, analizujących różne pasma promieniowania. Ma badać między innymi naturę czarnych dziur.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: CNN

Podwodny skarb na Florydzie

15.08 | Historyczne znalezisko u wybrzeży Florydy. Grupa poszukiwaczy podwodnych skarbów wyciągnęła armatę pochodzącą z hiszpańskiego okrętu piratów z początku XVIII wieku. To jednak być może tylko pierwsze z wielu kolejnych odkryć. Grupa posiada bowiem prawa do całego wraku i wszystkich rzeczy, których się na nim znajdują. A skoro statkiem pływali piraci to rzeczy te mogą okazać się dużą niespodzianką.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy