Likwidacja OFE

Ceny paliw przyczynią sie do wzrostu cen wyjazdów wakacyjnych Odtwórz: Ceny paliw przyczynią sie do wzrostu cen wyjazdów wakacyjnych
Źródło: TVN24 BiS

Ceny paliw przyczynią sie do wzrostu cen wyjazdów wakacyjnych

25.05 | Obecnie za benzynę i diesla płacimy odpowiednio 63 groszy/litr oraz 78 groszy/litr więcej niż rok temu - podają analitycy. To wszystko finalnie może przełożyć się na droższe wakacje dla podróżujących autem. - Gdyby w najlepszej sytuacji udało się jeszcze w okresie czerwca, żeby ceny na rynku krajowym spadły, nie będzie to spadek, który przybliżyłby nas do cen z ubiegłego roku z początku wakacji - mówiła w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS Urszula Cieślak z BM Refleks. Jak dodawała, jeżeli "chcemy porównywać sobie koszty wypoczynku wakacyjnego, musimy już na wstępie założyć, że przynajmniej za paliwo zapłacimy drożej"

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.