Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Budżet 2016 rozłożony na czynniki pierwsze Odtwórz: Budżet 2016 rozłożony na czynniki pierwsze

Budżet 2016 rozłożony na czynniki pierwsze

Budżet na 2016 ma opiewać na łączną kwotę 313,8 mld zł. Co się na nią składa? Najbardziej zasilony będzie wpływami z podatku VAT (128,7 mld zł). Podatek od firm CIT przyniesie 26,05 mld zł, a PIT 46,9 mld zł. Źródłem dodatkowych pieniędzy będą nowo powstałe podatki sektorowe: podatek bankowy 5,5 mld zł oraz podatek od handlu (funkcjonujący wciąż jako projekt, ale już zapisany w budżecie) 2 mld zł. Zysk wygenerowany przez NBP ma wynieść 3,2 mld zł. Ostatnim dość pokaźnym, choć jednorazowym strumieniem jest aukcja LTE (9,2 mld zł). Łączne wydatki będą kosztować nas łącznie 368,5 mld zł, co oznacza, że w kasie państwa zabraknie 54,7 mld.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.