Likwidacja OFE

Brakuje pracowników sezonowych Odtwórz: Brakuje pracowników sezonowych

Brakuje pracowników sezonowych

- Pracodawcy mają problem. W ciągu roku o 20 proc. wzrósł popyt na pracę, a to oznacza, że niektóre firmy mają zahamowane perspektywy rozwoju - mówił Marcin Ganclerz z Work Service. Mimo dopływu pracowników w okresie wakacyjnym, może się okazać, że część firm będzie i tak miała problem ze skompletowaniem załogi. Tym razem naszemu rynkowi pracy nie pomogą Ukraińcy, bo 10 czerwca Unia Europejska otwiera dla nich swoje granice. Jak spodziewa się ekspert, część z nich, która już pracowała w Polsce, wyjedzie dalej na Zachód.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.