Likwidacja OFE

Borys: reforma OFE ma zachęcić Polaków do oszczędzania Odtwórz: Borys: reforma OFE ma zachęcić Polaków do oszczędzania
Źródło: TVN24 BiS

Borys: reforma OFE ma zachęcić Polaków do oszczędzania

16.03 | Bardzo istotnym elementem zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych jest zachęcenie Polaków do tego, aby zadeklarowali dodatkowe oszczędności, po to, aby upowszechnić III filar - mówił w programie "Bilans" prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Jak dodał wszystkie oszczędności emerytalne zgromadzone w III filarze stanowią zaledwie 1 proc. PKB. Zmiany w systemie emerytalnym zakładają, że 25 proc. środków zgromadzonych w OFE trafi do Funduszu Rezerwy Demograficznej, a jednocześnie ich wartość zostanie zewidencjonowana na subkontach prowadzonych przez ZUS. Reszta aktywów ma zostać przekazana na Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.