Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Bogatszy kraj- więcej nowych lasów Odtwórz: Bogatszy kraj- więcej nowych lasów
Źródło: TVN24 BiS

Bogatszy kraj- więcej nowych lasów

15.05 | Naukowcy z Uniwersytetu w Helsinkach i Fińskiego Instytutu Meteorologii doszli do zaskakujących wniosków. Okazało się, że lasów przybywa szybciej w bogatszych krajach. Dotąd sądzono, że w wielu regionach świata lasów przybyło dlatego, że rośliny korzystały ze zwiększającej się obecności CO2 w atmosferze – a dwutlenek węgla jest niezbędny roślinom do fotosyntezy, która odpowiada za ich wzrost. Ale fińscy naukowcy doszli do wniosku, że ludzie w krajach o wyższym poziomie rozwoju lepiej dbają o ochronę przyrody, zmieniają sposób produkcji żywności i korzystają z recyklingu zamiast wycinać wciąż nowe drzewa do produkcji różnych wyrobów. Lasów zaczęło przybywać stopniowo także w Chinach czy Indiach, podczas gdy zmniejszanie ich powierzchni jest wciąż widoczne w Brazylii, Indonezji czy Nigerii. Materiał programu "24 Godziny".

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24

Klich o noweli w sprawie zamrożenia cen prądu

26.06| - Podwyżka cen energii, w szczególności dla przedsiębiorców oraz dla samorządów już nastąpiła. Samorządy, przedsiębiorcy płacą znacznie więcej za energię elektryczną niż płacili w ubiegłym roku w lipcu - powiedział TVN24 senator PO Bogdan Klich.