Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Boczkala i Gawełda o podróży po Toskanii Odtwórz: Boczkala i Gawełda o podróży po Toskanii
Źródło: TVN24 BiS

Boczkala i Gawełda o podróży po Toskanii

30.09 | Tanzania to państwo znane między innymi z Parku Serengeti, szczytu Kilimandżaro. O swojej wyprawie do tego kraju opowiadali Ewelina Boczkala i Marek Gawełda, czyli autorzy bloga pozytywnyskok.com.pl. - To była jedna z najtrudniejszych podróży, to nie jest łatwe państwo do podróżowania z niskim budżetem, z plecakiem - mówił Boczkala w rozmowie z Jakubem Poradą w TVN24 BiS. Jednak jak zauważali podróżnicy, mimo wygórowanych cen za atrakcje turystyczne, to "samo podróżowanie po Tanzanii nie jest drogie". Ponadto po kraju ciężko się był przemieszczać. - My, Europejczycy jesteśmy zdenerwowani, jak autobus się spóźnia 5 minut. A tam, jak ma odjechać o 8, to odjeżdża o 11.30 - mówił podróżnik. Materiał programu "Pokaż nam Świat" TVN24 BiS

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.