Europejski Kongres Gospodarczy 2019

"Biznes dla Ludzi", 9.02 Odtwórz: "Biznes dla Ludzi", 9.02

"Biznes dla Ludzi", 9.02

9.02 | W programie "Biznes dla Ludzi" Robert Stanilewicz wraz ze swoimi gośćmi - Wojciechem Warskim z Business Center Club oraz Kazimierzem Krupą z kancelarii Drawbridge dyskutował nad stawkami, jakie oferowane są urzędnikom w polskich resortach. Była także mowa o nowych rozwiązaniach dla frankowiczów, luce w programie Rodzina 500 plus, a także wydatkach Kataru na inwestycje w związku z Mundialem.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24

Klich o noweli w sprawie zamrożenia cen prądu

26.06| - Podwyżka cen energii, w szczególności dla przedsiębiorców oraz dla samorządów już nastąpiła. Samorządy, przedsiębiorcy płacą znacznie więcej za energię elektryczną niż płacili w ubiegłym roku w lipcu - powiedział TVN24 senator PO Bogdan Klich.