Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

"Biznes dla ludzi", 30.01 Odtwórz: "Biznes dla ludzi", 30.01

"Biznes dla ludzi", 30.01

30.01. | Z orzeczenia wynika, że osoba, która wygrała licytację, może złożyć w banku polecenie przelewu w ostatnim dniu, w którym mija termin zapłaty. Taki przelew jest ważny nawet wówczas, jeśli pieniądze zeszły z konta dzień później. Podstawą dla uchwały stała się historia mężczyzny, który na licytacji komorniczej kupił mieszkanie w Szczecinie i zlecił przelew w ostatnim dniu terminu wyznaczonego przez sąd, ale pieniądze zostały zaksięgowane na koncie sądu dopiero następnego dnia. Sąd Rejonowy w Szczecinie uznał, że mężczyzna spóźnił się z wpłatą, ale Sad Najwyższy podjął uchwałę na korzyść licytującego.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.