Europejski Kongres Gospodarczy 2019

"Będziemy przywracać wzrok niewidomym i leczyć depresję". XXI wiek przyniesie przełom w badaniach nad mózgiem? Odtwórz: "Będziemy przywracać wzrok niewidomym i leczyć depresję". XXI wiek przyniesie przełom w badaniach nad mózgiem?
Źródło: TVN24 BiS

"Będziemy przywracać wzrok niewidomym i leczyć depresję". XXI wiek przyniesie przełom w badaniach nad mózgiem?

31.03 |- W przypadku depresji poszczególne części mózgu przestają się ze sobą komunikować tak jak powinny. Badamy, jak sprawić, żeby znowu to robiły. Nowy model mózgu pomoże nam odkryć sposoby na tworzenie terapii dla ludzi z poważnymi problemami. Niestety prawdopodobnie nigdy nie poznamy wszystkich własności mózgi. Gdyby tak się stało, to moglibyśmy go zbudować, a to byłoby nieco przerażające - mówi dr John P. Donoghue z Wydziału Neurologii Uniwersytetu Browna. W Lozannie trwa konferencja Brain Forum, na której spotykają się naukowcy i biznesmeni prowadzący badania nad ludzkim mózgiem.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24

Klich o noweli w sprawie zamrożenia cen prądu

26.06| - Podwyżka cen energii, w szczególności dla przedsiębiorców oraz dla samorządów już nastąpiła. Samorządy, przedsiębiorcy płacą znacznie więcej za energię elektryczną niż płacili w ubiegłym roku w lipcu - powiedział TVN24 senator PO Bogdan Klich.